Konusu: 19 Mayıs 2007 GS-FB derbisi olan site
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konusu: 19 Mayıs 2007 GS-FB derbisi olan site

Haberlerden oluşturulan bir arşiv sitesidir. Kayıt olunamaz.

AnasayfaPortalliGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Bir yıl aradan sonra
LİSELİ BARONLAR VE İKİNCİ SINIF G.SARAYLILIK SAiM ALTUNTERiM Icon_minitimeCuma Haz. 06, 2008 11:48 pm tarafından Admin

» Derbi unutuldu.
LİSELİ BARONLAR VE İKİNCİ SINIF G.SARAYLILIK SAiM ALTUNTERiM Icon_minitimePaz Ara. 16, 2007 8:25 pm tarafından Admin

» İngilizce, derbiye ait videolar
LİSELİ BARONLAR VE İKİNCİ SINIF G.SARAYLILIK SAiM ALTUNTERiM Icon_minitimeÇarş. Mayıs 30, 2007 10:46 pm tarafından Admin

» Olaylı derbi haftaya görüşülecek.
LİSELİ BARONLAR VE İKİNCİ SINIF G.SARAYLILIK SAiM ALTUNTERiM Icon_minitimeSalı Mayıs 29, 2007 7:20 pm tarafından Admin

» Galatasaray'ın cezası belli oluyor 8 maç seyircisiz oynama
LİSELİ BARONLAR VE İKİNCİ SINIF G.SARAYLILIK SAiM ALTUNTERiM Icon_minitimeSalı Mayıs 29, 2007 7:18 pm tarafından Admin

» İki büyük rezillik! Deniz Gökçe
LİSELİ BARONLAR VE İKİNCİ SINIF G.SARAYLILIK SAiM ALTUNTERiM Icon_minitimeSalı Mayıs 29, 2007 2:54 pm tarafından Admin

» Yok birbirinizden farkınız! Deniz Gökçe
LİSELİ BARONLAR VE İKİNCİ SINIF G.SARAYLILIK SAiM ALTUNTERiM Icon_minitimeSalı Mayıs 29, 2007 2:52 pm tarafından Admin

» Sporu ve futbolu elbirliği ile öldürüyoruz! Deniz Gökçe
LİSELİ BARONLAR VE İKİNCİ SINIF G.SARAYLILIK SAiM ALTUNTERiM Icon_minitimeSalı Mayıs 29, 2007 2:50 pm tarafından Admin

» Bunların faili meçhul değil! Deniz Gökçe
LİSELİ BARONLAR VE İKİNCİ SINIF G.SARAYLILIK SAiM ALTUNTERiM Icon_minitimeSalı Mayıs 29, 2007 2:48 pm tarafından Admin

Navigation
 Portal
 Ana Sayfa
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Partners
free forum

LİSELİ BARONLAR VE İKİNCİ SINIF G.SARAYLILIK SAiM ALTUNTERiM

YazarMesaj
Admin
Admin

LİSELİ BARONLAR VE İKİNCİ SINIF G.SARAYLILIK SAiM ALTUNTERiM Empty
MesajKonu: LİSELİ BARONLAR VE İKİNCİ SINIF G.SARAYLILIK SAiM ALTUNTERiM   LİSELİ BARONLAR VE İKİNCİ SINIF G.SARAYLILIK SAiM ALTUNTERiM Icon_minitimePtsi Mayıs 28, 2007 5:54 pm

LİSELİ BARONLAR VE İKİNCİ SINIF G.SARAYLILIK SAiM ALTUNTERiM Saimbanner
LİSELİ BARONLAR VE İKİNCİ SINIF G.SARAYLILIK

Taraftar tepki gösterecek..
Medya sonra yazacak..
Manşetlar atılıyor daha yeni yeni..
ALAYLI- LİSELİ
Bugün mü başladı bu olay
Peki taraftar tepki göstermeden benim medyam neredeydi?

Tam 6 ay önce "BİR YUMRUK" ve İKİNCİ SINIF G.SARAYLILIK başlıklı bir yazı yazmıştım
Arşivde duruyor..
İŞTE O YAZI VE İKİNCİ SINIF GALATASARAYLILIK..

Futbol fanatizmi gözlerimizi öylesine kör etti ki.. Futbolu, forma aşkını , sevgiyi, eğlenceyi görmez olduk.. Futbolun katrilyonluk endüstri çarkı içinde bilmeden heba olup gidiyoruz..
Bunlar elbette klişe sözler ama söyleyeceklerim çok farklı..
Rahmetli Turgut Özal'ın dediği gibi "Bir defa şunu aççççıık ve seçççik ifade edeyim" bizim kuşak "YUMRUK KUŞAĞI" yani Brian Birch'in "Zafer Yumruğunun" kuşagı..
Yani üç sene üst üste Galatasaray'ı şampiyon yapan Brian Birch'ün "İnmeyen zafer yumruğunun" sempatizanlarıyız..
Bir heyecandı o yumruğun havaya kalkması maç öncesi ve kazanılan maçlar sonrası...
İsterdik.. Beklerdik o yumruğu bir gol kadar..
Yumruk atıldımı sanki derbide gol atılmış gibi inlerdi ortalık..
İşte biz o yumruğun G.Saraylı yaptığı kuşağız..
Haa şimdi o sempati ile G.Saraylı olduk da çok mu memnunuz G.Saraydan..
Ben hala o "Yumruğun hatırına G.Saraylıyım"
Yoksa şu "Liselilik" ya da "Mason locası" gibi yönetim beni illet ediyor.
Hani Liseliler "En iyi G.Saraylılardır.Diğerleri ikinci sınıf"mantığı..
İstediğiniz kadar "Damarımı kessem sarı kırmızı akar" deyin.. Başarılarda ve başarısızlıklarda kendinizi kaybedercesine yaşayın o duyguyu, siz liseli değilseniz birinci sınıf G.Saraylı olamazsınız..
BUNU CANAYDIN HERKESİN ÖNÜNDE SÖYLEDİ KİMSEDEN GIK ÇIKMADI..
Canaydın kürsüde, konuşmasını yaparken yanına Ergün Gürsoy'u da aldı.. Teşekkür ettikten sonra Ergun Gürsoy için "Sayın Gürsoy liseli değildir ama en az liseli kadar Galatasaraylıdır" dedi..
Açın bakın arşivleri..
Bu ne demektir, Ergün Gürsoy'un şahsında "Herkes iyi Galatasaraylıdır ama liseliler daha iyi Galatasaraylıdır"
Lanet olsun böyle düşünceye....
Takımı tabandan ayırmak için üye kabullerinde Liseli üye 5 lise dışı 1 uygulanır hep..
Bu oluşuma bakınca G.Saray benim takımım değil.. Bu onların takımı diyorum.. Çünkü ikinci sınıf olmaktan ya da birilerini ikinci sınıf görmekten nefret ettim ve görenlere de hep nefret duydum..
Bu düşünceyi G.Saray Başkanı Canaydın sık sık tekrarlayınca tüylerim diken diken oluyor..
Ama ben o "Yumruğun hatırına" bir G.Saraylı olarak G.Saray'a UEFA başarısı yaşatan o inançlı kadronun muhteşemliğini damarlarıma kadar yaşadım. Bu hayatımın en büyük sevinciydi..
Olayın özeti.. Ben ne kadar G.Saray'ı yürekten sahiplenmeye çalışsam da birilerinin "Liseli olmayanları" ikinci sınıf G.Saraylı gibi görmeleri ya da "G.Saray, önce liselilerindir" mantığını içime sindiremiyorum..
XX XX
O zaman benim güzel spor basınım bu olayın farkına varıp "EY CANAYDIN DUR BAKALIM. BU TAKIM LİSELİLERİN DEĞİL, DÜNYADAKİ TÜM GALATASARAYLILARIN TAKIMIDIR. HATTA UEFA ZAFERİ İLE SEVİNEN AFRİKALININ, ARABIN, JAPONUN MİLYONLARDA DİLİNİ DİNİNİ IRKINI BİLMEDİĞİMİZ G.SARAY SEMPATİZANI OLAN DÜNYA İNSANLARININ TAKIMIDIR.
G.SARAY'I LİSEYE SIKIŞTIRIRSANIZ.. LİSE TAKIMI OLUR.. . KÜÇÜK OLSUN BENİM OLSUN MANTİGINDAN, BÜYÜK OLSUN HEPİMİZİN OLSUN FELSEFESİDİR GEÇERLİ VE GÜZEL OLAN!" Diye yazılar yazıp, manşetler atıp, taraftarın önünde neden gitmediniz..
Her zaman söylüyorum. Türk insanı hem medyanın, hem de meclisin çok önünde gidiyor.
Oysa, kitleleri yönlendirecek, önlerini acacak ve insanımızın refah ve huzuru içen çağdaş projeler üretecek olan medya ve basın maalesef halktan ve taraftardan çok gerilerde..
G.Saray taraftarı sabretti.. sabretti.. sabretti..
Ve yeter artık dedi..
İKİNCİ SINIF G.SARAYLI OLMAK İSTEMİYORUZ..
BU TAKIM LİSENİN DEGİL BİZİM TAKIMIMIZ..

Şimdi manşetler atılıyor..
Neye yarar..
Bunun için taraftar gazetemi alacak.
Bi tarafı ile gülüyordur taraftar..
Tüm medyayı yönlendiriyoruz.
Bunların birşey bildiği yok.. diye..
6 ay önce yazdığım, İKİNCİ SINIF G.SARAYLI OLMAK GURURUMA DOKUNUYOR, AMA BİZ BRİAN BİRCH'in YUMRUĞUNUN HATIRINA HALA G.SARAYLIYIZ yazının aynı heyecanını ve tepkisini Ali Sami Yen tribünlerinde gördügümde inanılmaz bir mutluluk yaşadım
Şimdi bir adım ötesini daha söyliyeyim..

G.Saray taraftarı takımını sahiplenmek için yola çıkmış durumda..
Bu bir milat.. Bu bir devrim olabilir..
Ama ısrarla, G.Saraylılık ruhuna zarar vermeden, bu büyük camiayı lise çemberinden çıkartabilmek ve gerçek bir dünya takımı yapabilmek için taraftarın yola devam etmesi gerekir.

Ali Sami Yen tribünlerindeki son tepki bile, "Mason locası" Gibi içe dönük çalışan ve liselileri "birinci sınıf" G.Saraylı gören baronları inanılmaz rahatsız etmiştir.

G.Saray taraftarı takımını sahiplenmek için her türlü bedeli ödemeye hazırdır..

Zülfi Livaneli bir konuşmasında Türkiye'deki demokrasi için " Demokrasiyi biz bedel ödeyerek elde etmedik. Demokrasiyi bize askerler hediye etti. Onun için askerler zaman zaman hediyelerini geri alıyorlar.. sonra yine veriyorlar.. sonra yine geri alıyorlar..BEDELİNİ ÖDEMEDİĞİNİZ ŞEY ASLA SİZİN DEĞİLDİR. DEMOKRASİ BEDEL ÖDEYEREK ELDE EDİLDİĞİNDE YERİNE OTURUR"

Şimdi aynı şey G.Saray için geçerli.. Liseliler G.Saray'ı kendi oyuncakları gibi görüp, diger G.Saraylıları kendi sahibi olduğu takımla eğlenen ikinci sınıf insanlar olarak görüyorlar ve bunu çekinmeden bizzat başkanları vasıtasıyla açıklıyorlar..

ŞİMDİ G.SARAY'I SAHİPLENME ZAMANI.. BUNUN İÇİN BİR BEDEL ÖDENECEKSE, BUNUN BEDELİNİ ÖDEMEYE G.SARAY TARAFTARI HAZIRDIR..
VE G.SARAY TAKIMINI SAHİPLENMEK ÜZERE BU BEDELİ ÖDEYECEKTİR.
G.SARAY TARAFTARININ ÖZELLİKLE ULTRASLAN YAPILANMASININ ARTIK BİR KURUM VE BİR MARKA OLDUĞUNU KABULLENMEK İSTEMEYENLER SON TEPKİLER ÜZERİNE MELON ŞAPKALARINI ÖNLERİNE KOYACAKLAR..

G.SARAY TARAFTARINA DÜŞEN GÖREV ÇIKTIKLARI BU ONURLU YOLCULUKTA, TAKIMIN GERÇEK SAHİPLERİ OLDUKLARINI HER PLATFORMDA HAYKIRMALARI, MADDİ VE MANEVİ SESLER GETİRECEK YENİ PROJELERLE DESTEK VE GÜÇLERİNİ ARTTIRMALARIDIR.

BU BİR GEÇİŞ SÜRECİDİR. BELKİ CAMİADAKİ FIRTINA ZAMAN ZAMAN G.SARAY'A ZARAR VERECEK GİBİ GÖRÜNEBİLİR. ANCAK LİSE İÇİNE HAPSEDİLMİŞ BİR "G.SARAY RUHUNU" LİSEDEN KURTARMAK İÇİN DÜZENLENEN BU OPERASYONDA elbette riskler vardır..

Önemli olan az hasarla, G.Saray ruhuna zarar vermeden, G.Saray ruhunu esaretten kurtarmak o ruhu özgürce tüm dünyaya yayabilmektir..

Öyleyse yola devam.. Yılmadan.. Bıkmadan .. usanmadan
Yolunuz açık olsun..
http://galatasaray.site-forums.com

LİSELİ BARONLAR VE İKİNCİ SINIF G.SARAYLILIK SAiM ALTUNTERiM
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-